sierpień 16, 2023

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem jest niezwykle cenne w kontekście ich rozwoju i budowania więzi rodzinnej. Niestety takie chwile często umykają w codziennym pędzie i obowiązkach. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę, uspokoić tempo i skupić się na tym, co naprawdę ważne. Bo czasem po prostu nie ma czasu na pośpiech. W KID STORY dobrze o tym wiemy.

Bo dziecko mądrzeje tam, gdzie rosną knieje, czyli zabawa w lesie

Czy wiesz, że zabawa w lesie może mieć niezwykły wpływ na rozwój Twojego dziecka? To miejsce, gdzie natura odgrywa główną rolę, dając nam nieograniczone możliwości odkrywania i nauki. Właśnie tam Twoje dziecko może rozwijać swoje zdolności, pełnymi garściami czerpiąc radość z aktywności na świeżym powietrzu.

Możecie wspólnie wyruszyć na poszukiwania ukrytych skarbów, takich jak wyróżniające się oryginalnością kamienie, kolorowe liście, orzechy czy pióra. To nie tylko dostarczy ogromnej frajdy, ale również rozbudzi ciekawość dziecka i zainteresowanie otaczającym światem.

A może Twoje dziecko to zapalony/a poszukiwacz/ka przygód, który kocha robić bazy z koców i poduszek? Idźcie razem w las! Wspólnie zbudujcie namioty lub domki wśród drzew. Możecie użyć gałęzi, liści i innych naturalnych materiałów, aby stworzyć wyjątkowe schronienie. To nie tylko rozwija kreatywność i zdolności manualne dziecka, ale także uczy pracy zespołowej.

Warto także zachęcać dziecko do obserwowania przyrody i zwierząt. Możecie razem chodzić na spacery, rozmawiać o roślinach i zwierzętach, które spotykacie. Dzięki temu Twoja pociecha rozwija empatię i szacunek dla natury. A ona jest ważna - przeczytaj TUTAJ, jak chronimy ją w KID STORY.

Miejska dżungla, czyli gra plenerowa w sercu metropolii

Razem możecie zaplanować grę miejską, która przeniesie Was do magicznego świata… miejskiej dżungli. Możesz jako rodzic stworzyć specjalną mapę skarbów albo miejskich atrakcji, do których trzeba będzie dotrzeć dzięki sprytowi i spostrzegawczości.

A może sami chcecie stworzyć plenerową scenerię, na przykład w parku? Wykorzystajcie do tego zrównoważone materiały, takie jak kartonowe tuby, papier, tkaniny czy naturalne przedmioty znalezione wokół, aby stworzyć wyjątkowe rekwizyty i dekoracje.

Takie zabawy nie tylko rozwijają kreatywność Twojego dziecka, ale także uczą go świadomości ekologicznej i zrównoważonego podejścia do korzystania z materiałów.

A skoro o materiałach mowa, to POCZYTAJ o tym, jak ważny jest dobór tkanin.

Bo muzyka łączy pokolenia, czyli festiwal plenerowy

Kto powiedział, że festiwalowa atmosfera nie służy dziecku? Na koncertach plenerowych coraz częściej można spotkać rodziców i nawet bardzo małe dzieci, które uroczo śpią na rękach swoich opiekunów ze specjalnymi wygłuszającymi słuchawkami. Słychać przez nie piękno muzyki, ale nie dudniący hałas. Jeśli więc Twoja pociecha lubi podobne aktywności i nie boi się tłumów, to możecie wspólnie eksplorować artystyczny świat.

Pamiętaj również o tym, że festiwale muzyczne i koncerty to wydarzenia społeczne. Możecie razem cieszyć się atmosferą, obserwować ludzi, tańczyć i wspólnie śpiewać. To świetna okazja do budowania więzi rodzinnych i dzielenia się radością z muzyki z innymi.

Zabawa w projektanta, czyli uwalniamy twórczy potencjał!

Fajnym pomysłem na wspólną kreatywną zabawę w stylu KID STORY może być projektowanie ubrań oraz tworzenie ciekawych stylizacji. Zachęcamy do tego, by były one najbardziej „odjechane”, jak się da. Bo przecież w modzie nie ma żadnych ograniczeń!

Taka aktywność będzie dla Was nie tylko świetną okazją do dzielenia się pomysłami, ale także do wyrażenia temperamentu poprzez modę. Możecie zacząć od prostych szkiców i wybrać ulubioną kolorystykę czy wzory. Następnie, korzystając z materiałów i dodatków, stwórzcie oryginalne i spersonalizowane stroje. Nie bójcie się eksperymentować z różnymi zestawami ubrań i tworzyć unikalne kombinacje.

Finałem takiej zabawy może być… pokaz mody, na który przyjdzie rodzina i znajomi. Wybieg może wyzwolić w Twojemu dziecku drzemiący potencjał, a wygłaszane w trakcie „występu” pochwały od najbliższych na pewno podbudują u malucha pewność siebie.

Przez żołądek do serc, czyli wspólna nauka gotowania

Poprzez żołądek naprawdę można dotrzeć do serca, a wspólne gotowanie to doskonały sposób na spędzanie wartościowego czasu i rozwijanie umiejętności kulinarnych już od najmłodszych lat.

W trakcie gotowania, staraj się tworzyć atmosferę pełną radości, współpracy i ciekawości. Zachęcaj dziecko do wyrażania swoich pomysłów, eksperymentowania z różnymi smakami i dodatkami. Pozwól mu na kreatywność i odkrywanie własnych preferencji kulinarnych.

Och, i nie zapomnij wyjaśnić, czym są takie zagadnienia jak sezonowość jedzenia, food preping, wekowanie czy idea less waste i zero waste. Pokaż wszechstronne zastosowanie wielu domowych produktów, takich jak soda oczyszczona czy kwasek cytrynowy (również w kontekście prania ubrań!).

W KID STORY też nie mamy czasu na pośpiech

W KID STORY też nigdzie nam się nie spieszy. Chociaż z jednym wyjątkiem. Bo SPIESZYMY donieść, że działamy na rzecz dzieci, rodziców i odpowiedzialnego kupowania. Wierzymy w to, że dzisiejsze decyzje zakupowe wpływają na jutro przyszłych pokoleń.

Stwórz z nami nową opowieść o odpowiedzialnej modzie.