Czemu warto wybrać ubranka KID STORY?

W KID STORY takie wartości jak ekologia, sustainability i wysoka jakość nie są pustymi słowami, tylko deklaracjami, które zobowiązujemy się dopełnić.

Tworzymy ubrania z szacunku i troski o planetę (i maluchów)

W świecie zdominowanym przez fast fashion trudno kupić ubranka dziecięce, które będą wykonane z dobrych i naturalnych materiałów oraz wytworzone w sposób zrównoważony. Chcemy to zmienić!

W KID STORY znajdziesz dla swojego malucha odzież, która będzie:

 • Doskonałej jakości. Stawiamy wyłącznie na organiczne materiały, pozyskiwane ze źródeł roślinnych, zwierzęcych lub mineralnych: bawełnę organiczną, wełnę, len czy jedwab. Z certyfikatami (m.in. OEKO-TEX Standard 100 i GOTS) oraz z ekologicznymi printami.
 • Bezpieczna. Nasze artykuły są wolne od niebezpiecznych chemikaliów (używanych przez niektórych producentów do barwienia), a tym samym neutralne dla zdrowia maluchów.
 • Tworzona etycznie. Jako marka FAIR TRADE dbamy o to, by produkcja odbywała się w Europie, a łańcuch produkcyjny był jak najkrótszy (mniejsza emisja CO2).
 • Komfortowa w noszeniu. W naszych ubrankach każde dziecko, niezależnie od płci, może bawić się, fikać, wyrażać siebie i swobodnie odkrywać świat - tak, jak lubi.
 • Ukierunkowana na ideę recycle & revolve. Stawiamy na kroje oversize, które sprawdzą się nawet przez wiele sezonów, a ponadprzeciętna jakość sprawia, że ubrania można przekazywać dalej, i dalej.
Bo można tworzyć z lepszych materiałów 


Tak jak udana zabawa dziecka zaczyna się od dobrego pomysłu, tak etycznie tworzone ubranie ma swój początek we właściwym materiale.

 

Manifest marki
Zależy nam.
Chcemy zatroszczyć się o świat, w którym dorastają nasze dzieci. Dać im poczucie, że tam, poza placem zabaw, sprawy mają się dobrze. Że dorośli załatwili i można dalej się bawić.

Wierzymy, że odpowiedzialność nie oznacza wyrzeczeń.
Że ekologiczne może być kolorowe. Trwałe może być fajne. Wyprodukowane lokalnie może być przystępne. Że w zrównoważonym świecie nie musimy rezygnować z tego, co lubimy.

Chcemy, żeby dzieci mogły wyrażać siebie.
Żeby opowiadały nam o sobie nieskrępowanie i na swój WŁASNY sposób. Na Przykład ubraniami.

Będziemy SŁUCHAĆ uważnie.

  Przeczytaj, na co stawiamy w KID STORY

  Bawełna organiczna

  Bawełna organiczna to włókno, które jest produkowane w taki sposób, by nie zakłócać równowagi ekologicznej. W przeciwieństwie do konwencjonalnej bawełny, w tym przypadku na polach uprawnych nie stosuje się szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu gleby zachowują swoją żyzność, a lokalne zbiorniki wodne nie są zanieczyszczone. Produkcja organicznej bawełny tworzy również bezpieczniejsze środowisko pracy dla ludzi.

  W uprawach bawełny organicznej w znacznym stopniu wykorzystuje się wodę deszczową. Szacuje się, że nawet 80% nawadniania opiera się na deszczówce. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć zużycie wody w przemyśle tekstylnym.
  Wybierając ubrania z bawełny organicznej w KID STORY, przyczyniasz się więc pośrednio do redukcji zużycia wody, do ochrony lokalnych ekosystemów oraz do poprawy warunków pracy. A przy okazji Ty i Twój maluch na tym korzystacie, bo odzież wykonana z tego materiału odznacza się dużą trwałością, więc będzie służyć przez wiele lat.

  Wełna merino

  Wełna merino jest 100% biodegradowalnym materiałem. Jest pozyskiwana z runa wyjątkowej rasy owiec merynosów, które zamieszkują głównie tereny górskie Nowej Zelandii i Australii. Wełna merynosów australijskich, znana z najwyższej jakości, stanowi 75% populacji owiec w Australii.

  Główne korzyści wynikające z korzystania z wełny merino to:
  1. Zdolności termoregulacyjne: Włókna wełny merino gromadzą cząsteczki powietrza, co zapewnia skuteczną ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Chronią przed przegrzaniem w upalne dni oraz izolują przed niskimi temperaturami w okresie jesiennym i zimowym.
  2. Oddychalność: Wełna merino pochłania wilgoć wytwarzaną przez ciało i szybko ją odprowadza na zewnątrz. Dzięki temu odzież z wełny merino pozostaje sucha i nie przykleja się do ciała nawet podczas wysiłku fizycznego.
  3. Antybakteryjność: Wełna merino ma naturalne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest odporna na nieprzyjemne zapachy powstałe zarówno podczas wysiłku fizycznego, jak i otoczenia. Nie wymaga częstego prania w porównaniu do materiałów syntetycznych i bawełnianych.
  4. Miękkość: Wełna merino jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku dzięki niewielkiej średnicy jej włókien. Gwarantuje to komfort noszenia i minimalizuje podrażnienia skóry.
  5. Lekkość: Odzież z wełny merino jest lekka, co sprawia, że jest idealna na długie podróże. Zapewnia komfort termiczny przy minimalnej wadze, co jest istotne szczególnie podczas spacerów, biegania albo jazdy na rowerze czy wrotkach. A dobrze wiemy, że dzieciaki kochają takie aktywności :)
  6. Łatwość pielęgnacji: Odzież z wełny merino nie wymaga częstego prania, a poza tym schnie szybciej niż bawełna i nie wymaga prasowania.
  7. Przyjazność dla środowiska: Wełna merino jest naturalnym materiałem i po zużyciu biodegraduje się w środowisku. Im większy udział wełny merino w produkcie, tym bardziej jest on biodegradowalny. Wybierając odzież z wełny merino, możemy aktywnie przyczyniać się do ochrony środowiska .

  Len

  Len to naturalne włókno pochodzenia roślinnego. Jest ono na tyle delikatne, że nie wywołuje podrażnień i nie uczula. Właśnie z tego powodu len jest szczególnie polecany małym dzieciom i alergikom. Ponadto, dzięki swoim właściwościom antyalergicznym, materiał wspomaga leczenie chorób skórnych, dlatego jest idealny dla osób z AZS.

  To jednak nie są jedyne zalety lnu. Otóż lniane tkaniny wykazują działanie bakteriobójcze, a poza tym przeciwdziałają rozwojowi roztoczy. Latem chłodzą, a zimą utrzymują ciepło blisko ciała.

  Certyfikatypotwierdzające jakość

  Gwarantujemy, że nasze ubranka mają nie tylko znakomitą jakość, ale też są pozyskiwane w etyczny sposób. Oto, jakimi certyfikatami materiałów możemy się pochwalić.

  Certyfikat OEKO-TEX Standard 100

  To uznany na całym świecie system testowania i certyfikacji, potwierdzający jakość wyrobów tekstylnych i włókienniczych, które przeznaczone są do bezpośrednio do kontaktu ze skórą człowieka. Materiał z certyfikatem OEKO-TEX nie zawiera szkodliwych chemicznych substancji, dzięki czemu jest bezpieczny dla dzieci, alergików oraz wrażliwej skóry.

  Dlatego kupując w KID STORY, masz pewność, że drukowane tkaniny są bezpieczne dla wszystkich dzieci, w każdym wieku.

  GOTS: Global Organic Textile Standard

  Certyfikat GOTS jest potwierdzeniem tego, że w procesie produkcyjnym materiału nie zastosowano żadnych szkodliwych wybielaczy, barwników ani substancji chemicznych.

  Poza tym oznaczane w ten sposób wyroby muszą być produkowane zgodnie z polityką ochrony środowiska oraz spełniać kryteria społeczne oparte na kluczowych normach Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO).

  WOOLMARK

  Międzynarodowy znak handlowy, przyznawany wełnianym tkaninom, dzianinom, przędzom dzianinowym oraz odzieży. Certyfikat Woolmark jest wykorzystywany jako wyróżnienie wyrobów z czystej i żywej wełny.

  Zawartość niewełniana widocznych włókien nie może przekraczać 5%, a jakość produktów z takim oznaczeniem jest bardzo dokładnie badana.

  PURE NEW WOOL

  Nasze produkty z kolekcji merino wykonane są w 100% z najwyższej jakości wełny merynosów i opatrzone są certyfikatem Merino Extra Fine, Woolmark i Pure New Wool.

  Pure New Wool oznacza, że dany produkt został wykonany w całości z „czystej, żywej” wełny. Oznacza to, że wełna pochodzi bezpośrednio od żywych owiec i została skręcona w przędzę po raz pierwszy. A zatem nie była wcześniej wykorzystywana i przetwarzana w innym celu.

  Produkty z tym znakiem dają pewność, że materiały użyte do ich wykonania są pierwszej jakości i mają najlepsze właściwości.

  MULESING FREE CERTYFIKATE

  Mulesing to brutalna metoda golenia owiec, która ma zapobiec rozrastaniu się wełny oraz zagnieżdżaniu się w niej insektów. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, co prowadzi do cierpienia zwierząt. Całego procesu można uniknąć!

  Wełna, jakiej używamy w KID STORY jest oznaczana jako MULESING FREE. Oznacza to, że jest pozyskiwana bez okrucieństwa dla zwierząt. Dzięki nim macie pewność, że materiały są naturalne i pozyskiwane w sposób zgodny z naturą. Wszystkie tkaniny, które nie zostają poddane chemicznym obróbkom są trwalsze, bezpieczniejsze, oddychające oraz przede wszystkim komfortowe i dobre dla naszej planety.

  EUROPEAN FLAX®

  Len premium, który wykorzystujemy przy produkcji odzieży głównie z letniej kolekcji ma certyfikat EUROPEAN FLAX®.

  To dowód na to, że produkt wykonany jest z naturalnych, zrównoważonych włókien, które są wolne od GMO i uprawiane bez nawadniania. Producenci, którzy podlegają tej certyfikacji, zobowiązani są dawać gwarancję przejrzystości i bezpieczeństwa na każdym etapie produkcji.

  Drukujemy dziecięcy świat

  Jesteśmy znani z autorskiego podejścia do tematu wzornictwa. Bo zależy nam na tym, by każde dziecko mogło się swobodnie wyrażać poprzez strój.

  Wszystkie printy są indywidualnie zaprojektowane przez naszą projektantkę. Inspirujemy się tym, co ważne dla dziecka: naturą, zabawą, radosnym podejściem do codzienności. Owoce, urocze zwierzątka oraz malownicze elementy roślin stają się źródłem niepowtarzalnych nadruków, które oferujemy tylko u nas.

  Zrównoważonyproces produkcji. Od początku do końca

  Wspólnie, we dwie, tworzymy ubrania: począwszy od wykonania projektu, po wybór materiału i dodatków. Następnie nadzorujemy proces szycia, który zlecamy utalentowanym szwaczkom i szwaczom.

  Zależy nam na tym, by każda rzecz powstała z wrażliwością, troską o detale i z uważnością. Bo właśnie takie idee są nam bliskie.

  Kolekcje KID STORY powstają w sposób zrównoważony, począwszy od pozyskiwania materiałów (muszą spełniać odpowiednie standardy), przez procesy wytwarzania i transportu (ograniczamy zużycie CO2), aż po pakowanie. Zamawiając u nas, masz pewność, że wszystkie etykiety, kartony czy kartki upominkowe podlegają recyklingowi.

  Nasze wartości

  Fair trade
  Less waste
  Przyjazność środowisku
  Uważność