sierpień 16, 2023

Dziura na kolanie może być irytująca. Ale przecież nie ma czym się przejmować, prawda? Taka „złośliwość rzeczy martwych” po prostu się zdarza, szczególnie podczas szalonych wybryków. I jeśli nie ma płaczu, to zabawa może trwać dalej! A po skończonym szaleństwie zastanówmy się, jak temu zaradzić. Oto nasze wskazówki.

Jak zaradzić dziurze? Sprawdzone sposoby od KID STORY

Bądź czarodziejem lub czarodziejką w oczach swojego dziecka i zamień zniszczoną rzecz w nową jakość!

Pomogą Ci w tym te porady.

Zaszywanie ręczne

Metoda polecana w przypadku niewielkiej dziury. Będziesz do tego potrzebować igły i nici w kolorze najbardziej odpowiadającym materiałowi ubrania.

Zszywaj delikatnie, używając małych, równych szwów. Dzięki takiej precyzji ewentualne “niedoskonałości” nie będą aż tak bardzo widoczne.

Dzianina a tkanina

Cerowanie dzianiny to praca od dołu do góry. Staranie i dokładnie chwytaj oczka, które są przeciwlegle do siebie ułożone. Gdy już uda Ci się złapać wszystkie z nich, skup się na zaszyciu nitki.

Jeśli natomiast zaszywasz uszkodzenie w tkaninie, wykonuj ruchy raz z lewej i raz z prawej strony. Wbijaj igłę na brzegach dziury. Przeciągaj nitkę pionową w odwrotnym kierunku do przebiegu splotu, czyli pod nitką poziomą, a potem nad nią. Zaszyj nitkę od wewnętrznej strony materiału. Gotowe!

Łata

Gdy dziura jest większa, to może być za późno na szycie. Dużo lepiej sprawdzi się łata, która pozwoli ukryć niechciany problem, niszczący zabawę.

Wybierz kawałek tkaniny, który pasuje do koloru i wzoru ubrania. Wyciągnij łatkę na tyle dużą, aby pokryć całą dziurę i zaplanuj dodatkowy margines do zszywania. Przypnij łatkę do wnętrza ubrania i zszyj brzegi, starając się utrzymać jak najbardziej niewidoczne szwy.

Dostępne są również specjalne termozgrzewalne łatki z klejącą powierzchnią, która aktywuje się pod wpływem ciepła. Po prostu umieść łatkę na dziurze i użyj żelazka, aby delikatnie docisnąć łatkę do ubrania. Upewnij się, że żelazko jest ustawione na odpowiednią temperaturę dla danej tkaniny, aby uniknąć jej uszkodzenia.

W KID STORY mamy na to wyjątkowy “patent”! W naszej kolekcji znajdziecie gotowe, zaprojektowane przez nas łaty graficzne, które są nie tylko praktyczne, ale też piękne. Sprawią, że zniszczona odzież nabierze nowego, wyjątkowego charakteru. Koniecznie wypróbujcie!


Wspólne naprawianie i… edukowanie

Zaproś do reperowania swoją pociechę. Taka aktywność będzie doskonałą okazją do tego, by wytłumaczyć dziecku, czemu ponowne użycie materiałów jest tak istotne dla naszej planety.

Warto wyjaśnić, że naprawa ubrań to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale również piękny gest w kierunku mniejszej ilości odpadów.

Inspirujmy do kreatywności, pokazując, że coś tak niepozornego jak dziura może zaowocować eksperymentami z ciekawym wzornictwem, kolorami, tkaninami. Po prostu: piękno w nowej odsłonie.

Recepta na brak dziury? Kupuj sprawdzone!

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko tego, że w dziecięcym ubranku znajdziesz kolejną niespodziewaną dziurę, wybieraj rzeczy wysokiej jakości, które nie zniszczą się po pierwszym tarciu z powierzchnią.

W KID STORY tworzymy ubrania z myślą o dzieciach aktywnych, kreatywnych, poszukujących przygód. Markę tworzą mamy urwisów, które dobrze zdają sobie sprawę z tego, że czasem zdarzy się “awaria”. Ale nie każda z nich musi kończyć się dziurą na wylot.

Korzystamy wyłącznie z dobrej klasy materiałów i tkanin. Naturalny skład, dobrze dobrana gramatura i odpowiednia certyfikacja, składają się na to, że ubranka spod znaku KID STORY wystarczają na wiele sezonów dziecięcych przygód.